“Kas kõik oleneb geenidest”

“Kas kõik oleneb geenidest”

Alati, kui ma kirjutan või annan nõu juuste kasvatamise kohta, öeldakse mulle, et asi on geenides ja kui pole antud, siis pole midagi parata. Siis võid juukseid parimal moel hooldada, kõige tervislikumalt süüa, neid kõikide kahjustuste eest hoida, aga nad ei kasva ikkagi.

Võin ausalt öelda, et kümme aastat tagasi arvasin ise ka sama. Ma ei pööranud suuremat tähelepanu juustele. Mu juuksed olid lühikesed ja alates mingist pikkusest (umbes rinnani), muutusid need hõredaks ja murdusid. Arvasin, et ju see on siis minule “antud” pikkus, kuna ka kellelgi teisel minu peres pole pikki ega pakse juukseid.

Kõik see muutus hetkel, kui ma otsustasin iseenda sees, et ma soovin endale pikki ja terveid juukseid ega pole nõus selle mõttega nagu ma ei saaks ise valida täpselt milline ma olen.

Nüüdseks on ka teaduslikult tõestatud, et geene on võimalik muuta ning need ei määra meie elu, tervist ega välimust.

Kõik, mis loeb, on see, kuidas me ise end näeme, kuidas me end iseeenda sees tunneme.

8 aastat tagasi ja praegu. Kõik ei olene toitumisest, vaid mõtlemisest. “Enne” pildi tegemise ajal olin taimetoitlane ning sõin suures koguses värsket toortoitu.

Küsi endalt esmalt, kuidas sa mõtled oma juustest? Kas sa mõtled neist nii nagu meid kõiki on õpetatud, et juuksed on kõigest surnud kude, või näed sa juukseid osana oma elavast kehast?

Mõned peamised punktid, et juukseid kasvatada:

 • Kõige tähtsam: ma otsustasin, et minu juuksed kasvavad pikaks ja terveks. Ma näen juukseid millegi väga erilise ja tähendusrikkana.
 • Minu elus ei ole stressi (kuna ma olen nii otsustanud).
 • Ma hakkasin juukseid igapäevaselt ülespanduna kandma. See on väga oluline, kuid tuleb teha vahet juukseid lõhkuvatel soengutel ning kaitsvatel soengutel. Googelda “protective hairstyles”. Kaitsvad soengud hoiavad juukseotsad tervete ja tihedatena.
 • Ma sõin ainult toortoitu ning paastusin toorõunamahlaga. Väga palju värsket rohelist ning metsikuid, puhtaid taimi loodusest. Söön absoluutselt iga päev värsket rohelist.
 • Ma ei shampoonita juukseid (kui kasutate shampooni, pidage meeles, et see on loodud peanaha puhastamiseks, ärge laske shampooniveel läbi juuksepikkuse joosta, see kuivatab juukseid.)
 • Õige hooldamise viis vastavalt juuksetüübile ja -poorsusele.
 • Ma ei lõika juukseid. Meile soovitatakse olenemata juuste seisukorrast neid korrapäraselt (paari kuu tagant) lõigata. Kuid mõtle sõnumile, mille sa sellega juustele annad: ma ei soovi, et mu juuksed kasvaksid pikaks, sest lõikan neid korrapäraselt lühemaks.
 • Kaks parimat toidulisandit juustele tulevad ajurveeda maailmast: ashwagandha ja amla. Need on adaptogeenid, mis aitavad meie kehal olla tasakaalus ja hoida eemal stressi. Need toetavad neerupealseid ning tulemuseks on kaunid juuksed.
 • Ma armastan oma juukseid. Ma kammin neid õrnalt, lasen oma mehel neid kammida ja punuda ning lapsel enda pead silitada. Kannan oma juukseid lahtisena oma mehe ees. Nii kasvavad juuksed tugevad ja elujõulised, kuna on täidetud energiaga.

9 kommentaari teemal ““Kas kõik oleneb geenidest”

 1. Tere! Huvitav ja kasulik info. Soovin ka juukseid kasvatada, on lühikesed juuksed, väga pehmed ja õhukesed juuksed. Guugeldasin “protective hairstyles”, kuid seal näitab ainult punutud soenguid aafrika naistele, nendel on ju hoopis teistsugused juuksed. Kuidas kanda juukseid, kui on lühikesed järku lõigatud (umbes 20cm peanahast).

  1. Kõige kaitsvam on kanda juukseid peapealaele krunni keeratuna, kui ulatuvad. Ja kinnitada mitteterava klambriga. Krunn peaks olema õrn, et juuksed pinge all ei oleks ja nii ei hõõru need päeva jooksul vastu riideid ega öösel vastu patja. Teine väga hea asi on siidist padjapüür. See on väga kasulik investeering juuste tervisesse.

 2. Tere! Hea lugu, tekitas ka mulle soovi juukseid kasvatama hakata. Kuid kuidas juuksed rasust eemaldada, kui šampoon ei ole parim variant? Kuidas Sina hooldad?

  1. Ma olen aastate jooksul kasutanud erinevaid variante. Muna puhastab juukseid, samuti sidrun, rukkileib. Mõned pesevad juukseid soodaga, aga seda ma küll mitte kuidagi soovitada ei saa. Väga väga tugevalt kuivatab ja kahjustab juukseid. Hetkel kasutan shampooni peanaha puhastamiseks. Juuksepikkust shampooniga ei puuduta.

 3. Tere, Mari!

  Üritasin Sind ka FB tabada, aga tõenäoliselt Su postkast uputab kirjadest? Otsime loodusravi toodete seeria reklaami jaoks modelli ja ma arvan, et Sa sobiksid suurepäraselt!
  Kui oleksid huvitatud, palun kirjuta mulle Facebookis (Karin Valgus)

  Parimat

  Karin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.