Minu rasedusejärgne taastumine

Minu rasedusejärgne taastumine

Rasedusejärgne periood – kõige ilusam aeg mu elus selle hetkeni. Ma jumaldasin seda aega ja kõike selle juures. Olla värske ja särav ema on aeg, mil naine tunneb end kõige naiselikumana. See on aeg, kus naiselik energia voolab kõige tugevamalt ning me elame 100% ainult naisena, mõtlemata ja muretsemata millele muu üle. Minu abikaasa silitas mu keha, kõhtu ja rindu ja imetles mind, ütles, et ma lõhnan magusa piima ja vastsündinu järgi.

Kuidas mu kõht nii kiiresti tagasi endisesse vormi taastus? Ma tegelesin terve raseduse aja kõhutantsuga, tantsides kuni sünnituseni välja. Kõhutants hoiab vormis kõhulihased ning just lihaste elastsusest ja tugevusest olenebki, kas ja kui kiiresti kõht taastub. Samuti tegelesin enne lapseootele jäämist pilatesega, mis on samuti suunatud just sisemiste kõhu- ja seljalihaste tugevdamiseks ning paindlikuks muutmiseks. Kuid ma ei treeninud selleks, et peale sünnitust hea välja näha, vaid selleks, et sünnitus oleks kerge ning keha oleks täidetud hapnikuga ja elastne.

Kõhutants tõesti on naisele üks parimaid trenne ning ideaalne just sünnituseks valmistumiseks. Ma tegin ka tuhude ajal mõningaid tantsuliigutusi ja tundsin kohe kuidas kõik hakkas kiiremini liikuma. 

 

Parim oleks alustada enne lapseootuse planeerimist. Mina alustasin pilatesega juba 17 aastasena (mitteregulaarselt) ning intensiivse (4-5 päeva nädalas) kõhutantsuga neli aastat enne lapseootele jäämist. 

Samuti jalutasin ma iga päev pikalt looduses ning sõin väga palju värsket toitu. Ma sõin nii palju rohelist, et mu mees muretses, et meie laps sünnib roheline. Toitusin mõeldes sellele, et beebil kõhus oleks mineraalsoolasid, et ta sünniks terve ja tugev. Ma ei ole suur suhkrusõber ja mind tõmbab ka rohkem mineraalirikas värske roheline kui magus puuvili. Armastan mõru, kibedat ja haput maitset, kõike seda, mis nii rikkalikult toidab ja tervendab keha. Minu igapäevane õhtusöök oli värske roheline salat ja lõunaks jõin suure smuuti mitmete erinevate taimedega. Palju kõrvenõgest. Palju taimeteed. 

Ma söön rohelist toorsalatit, sest see maitseb mulle. See on mu lemmik õhtusöök.  Tahan seda veelkord välja tuua ja rõhutada, et ma ei pea mingit erilist toitumiskava. Ma pole 100% toortoitlane ega vegan, ma söön nii, sest see meeldib mulle, ma naudin seda. Ma suudan hukkamõistuta süüa vajadusel kõike ja sellest rõõmu tunda.  

Esimene esinemine peale sünnitust

Võtsin raseduse ajal päris palju kaalus juurde. Kuid peale sünnitust ja imetades kadus kõik see kolinal. Kaotasin ikka väga kiiresti ja palju kaalu ja pidin lakkamatult sööma. Kõige imelikum minu jaoks oligi see, et ma olin absoluutselt kogu aeg näljane ja janune! Iga kord kui imetasin, tõi mu mees mulle vett või mahla. 

Kirjutasin oma esimeses raamatus 5 aastat tagasi sellest, milline on minu jaoks ideaalne sünnitus. Ja kõik see läks päriselt täide. Selles raamatus kirjutasin nii paljudest asjadest mida oma ellu unistan ja kõik see täitus. Nii armastusest kui lastest kui imetamisest. Ja teises raamatus kirjutasin juba päris kogemusest. 

Minult küsiti kuidas valmistuda kodusünnituseks. Ma ütlen ausalt, et ma hakkasin sellega tegelema alles mõned nädalad enne sünnitust. Minu ämmaemand, kes jälgis kogu minu rasedust, andis mulle koheselt loa kodus sünnitada, kuna mul oli olnud äärmiselt terve ja õnnelik rasedus ilma ühegi mureta. Ma nii armastasin seda ämmaemandat ja kindlasti soovin tema juurde ka järgnevate rasedustega arvele võtta. Fabian käis minuga kaasas igal vastuvõtul. Iga kord. Ta oli ainus mees, keda me terve 9 kuu jooksul seal osakonnas nägime, kõik naised olid üksi..  

Esimene kodusünnituse ämmaemand, kellega rääkisin, ütles, et selleks on juba kaugelt liiga hilja, et alles hakata otsima. Kuid ta soovitas mulle kedagi teist ja see imeline inimene just imekombel oli vaba. Ma üldse ei muretsenud, lihtsalt teadsin, et kõik laheneb. 

Sünnituseks valmistumiseks ma korjasin oma jalutuskäikudel ravimtaimi (nõmm liivateed mere äärest metsa alt) ja olin põnevil ja ootuses. Ma ei kartnud midagi, kuna see sügav tunne, et kõik läheb hästi, oli minu sees nii tugev. Fabian puhus täis mu väikese lastebasseini, kuhu sisse Luna hiljem vette sündis. See seisis meil mitu päeva täispuhutuna toas ootamas. Ämmaemand küsis minult ka sünniplaani ja ma väga nautisin selle kirjutamist. Panin sinna viimse detailini kirja kõik, mida ma soovin. See on ju manifesteerimine, vision boarding. Ma kirjutasin isegi milliseid eeterlikke õlisid ma soovin diffuserisse panna ja millistest ravimtaimedest teed lauale. Isegi selle, et ma soovin tantsida, kirjutasin üles ja ka see täitus – kõige intensiivsemate tuhude ajal võttis Fabian mu oma kätele ja tantsis minuga õrnalt ja õõtsuvalt. Ma toetasin kogu oma keha lihtsalt tema kätele ja õõtsusin tema rütmis. Mis on kõige tähtsam märksõna – ma olin ilma hirmuta. Laps teab, kuidas sündida ning naise keha teab, kuidas sünnitada. See on loodus. Mõistus on see, mis tikib sinna vahele hirme, mis on enamasti tulnud teiste inimeste negatiivsetest kogemustest. Ma ei lugenud, kuulanud ega vaadanud neid kogemusi. Kohe, kui keegi püüdis mulle rääkida midagi halba oma sünnikogemuse kohta, ei kuulanud ma enam. 

Ma vaatasin mis küsimusi te mulle saatsite instagrami postkasti. Palju küsiti juuste väljalangemise kohta. Ei, mul ei olnud suurt rasedusejärgset juuste väljalangemist. Selle eest hoolitsesin toidulisanditega ja platsentakapslite võtmisega. Kohe peale sünnitust panin platsenta sügavkülma ja järgmisel päeval lõikasin sealt killukese, mille lihtsalt veega alla neelasin. Platsentat võtsin alati taotlusega keha igakülgselt toita ja tasakaalustada, ka juukseid. Küll aga jäi mul sinna vahele üks väga raske periood, millest ma pole mitte kunagi kuskil avalikult rääkinud.. aga võib olla peaks. Ning kui see olukord (mis kestis mitu aastast) lõpuks lahenes, tundsin selgelt kui stressis ma selle tagajärjel olin ja siis langes mul ikka väga palju juukseid välja. Ärevusega, mis sellest tekkis, tegelen siiamaani. Räägin sellest praegu lühidalt. 

Täpsemalt mul elus oli ahistaja. Skisofreeniline mees, mulle täiesti võhivõõras, kes arvas, et me oleme kokku loodud. Ta rääkis veidrat ülispirituaalset juttu märkidest, mis seda tema jaoks tõestasid. Tema ahistamine muutus nii häirivaks, et ta tungis sisse stuudiosse kus ma raseduse ajal kõhutantsutrenne andsin nii, et minu õpilased transportisid mind mitme tüdruku vahel autosse ja viisid koju. Ta helistas mulle iga päev mitukümmend korda ning vahetas iga päev kõnekaarti, kuna ma blokeerisin kõik numbrid. Ning see muutus ohtlikuks siis, kui ta kahjuks suutis välja uurida kus ma elan, kuna tutvustas end minu mehena ning sai pahaaimamatu sõbra käest minu aadressi. Ta tagus maja uksele ja akendele kell 5 hommikul. Tungis mu suvilasse sisse, kui mu ema oli üksi kodus. Ma ei saanud üksinda sammugi liikuda, Fabian oli alati mind saatmas. Olin pidevalt politseis, esitamas avaldusi, rääkimas uurijaga. Mulle öeldi otse, et kahjuks ei saa me teda enne kinni võtta, kui ta sulle füüsiliselt midagi halba ei tee. Kui Luna oli kahe kuune, jalutasime külateedel, meiega oli mu ema ning ta oli meid jälitanud. Ja ta tuli mulle kallale. Tõelist sügavat hirmu tundsin ma siis, kui ta haaras kinni mu lapsevankrist ning ütles, et see on meie laps. Õnneks suutsin ma nii palju kainelt mõelda, et ütlesin emale, et ta teeks video. Ja tänu sellele videole, kuhu jäi peale see kuidas ta mind ründas ja kinni hoidis, võttis politsei kohe ta kinni ja ta viidi vanglasse ning sealt edasi sundravile, kus ta minu informatsiooni kohaselt tänaseni peaks olema.

Aga et mitte selle looga lõpetada, siis vastan ka venitusarmide kohta käinud küsimusele. Minul ei tekkinud rasedusega venitusarme. Neid saab ära hoida, kui juua piisavalt vett ning süüa taimi. Rohelised toored töötlemata taimed sisaldavad räni, mis teeb naha elastseks. Sellest, kui elastne on nahk, oleneb, kas nahk venib ja taastub endiseks, või venib ja rebeneb. Muidugi armastan ka keha kreemitada, looduslike, sünteetiliste ainete vabade kehakreemide ja õlidega, sest see tegevus on niivõrd naiselik. Kreemitan ja õlitan oma keha iga kord peale duši all käimist ning alati õhtul enne voodisse minemist, et seal väga meeldivalt lõhnata ja oma kallima käte vahel siidpehme nahaga olla. Küll aga ükski kreem ei hoia ära venitusarme, kui organismis pole räni. 

Kas sul on küsimusi raseduse, sünnituse või rasedusejärgse perioodi kohta? Jäta küsimus kommentaaridesse. 🙂

11 kommentaari teemal “Minu rasedusejärgne taastumine

 1. Mida sa arvad lootossünnist, kas pooldad seda või mitte ehk seda kas lapse sündimisel nabanöör läbi lõigata või oodata kuni see ise ära kukub? Muidugi sellisel juhul ei saa platsenta kapsleid teha, mis oleksid väga toetavad sünnitusjärgsel perioodil. Mind väga huvitab sinu arvamus selle teema kohta.

  1. Kuna ma tahtsin kindlasti kapsleid teha ja platsentat tarbida, siis ma lõikasin ka nabanööri. Mitte kohe peale sündi muidugi. Ma olin lapsega oma voodis ja juba imetasin, platsenta oli lihtsalt seal kõrval. Ma ei näe mõtet hoida nabanööri kauem kui ta pulseerimise juba lõpetanud on. Ma lihtsalt ise tundsin nii.

 2. Armas Mari ! Saadan sulle suure kallistuse ja tänan nii raamatute kui ka postituse eest , tundsin sinu juhtumis seika ka enda elust kuid õnneks on see möödanik. Sinu raamatud on olnud väga silmiavavad nii elu kui ka mehega suhtes olemise osas ning suunanud mind ainult paremuse suunas. Tänan sind veelkord ja soovin ainult kõike kõige paremat ja jään huviga uusi postitusi ootama! 🙂

 3. Tere!

  Tänud jagamast! Endalgi sarnane kogemus. Esiteks mahtusid samad riided juba paari päeva pärast selga mida ma alati olen kandnud. Ning isud ning janu oli suur. Kui laps piima hakkas jooma oli tunne kui Sahhara kõrbes. Samuti mees tõi juua. 🙂 Arvan, et eelis siin on pikemas kõhupiirkonnas kui lühematel naistel. Ise ka pikemat kasvu ning ühtegi armi pole. Seda mu õdedel samuti. Spetsiaalset dieeti ei pidanud. Lihtsalt võimalikult mitmekesiselt ja mahedat. Ma teadsin, et mul arme ei tule. Eks palju ole ka uskumuses ja hirmus kinni. Nagu toidugagi. Kaotasin mitmeid aastaid oma elus püüdes vältida “tapvat” küpsetatud toitu kuniks sain aru, et tasakaal on kõige alus ning enesearmastus. Kui võtta miskit ideaaliks muutub see ohtlikuks. Toortoit olevat justkui vahend mille läbi ilusaks, rikkaks ja õnnelikuks. Kuid see on illusioon. Eks ikka mõte loeb ja see mida ka toidu kohta mõelda. Olen igati taimse poolt, aga ei piira endale muud kui vaja/tahan. Armastusega ja hellusega mitte hirmuga.

 4. Tere Mari

  Aitäh huvitava lugemise eest.
  Kirjutasid, et ennetasid juuste väljalangemist toidulisandite ja platsenta kapslitega. Milliseid toidulisandeid ja platsenta kapsleid Sa tarvitasid?

  Tänud ette!

  1. Tere!

   Oma enda platsenta, mille lasin kuivatada, jahvatada ja kapslitesse panna. Toidulisanditest kõige tähtsamaks pean ma C-vitamiini. Meie kehad toimivad kõige paremini kui meil on veres ja rakkudes kõrge C-vitamiini tase. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.