Rasedus ja rinnapiim

Rasedus ja rinnapiim

Olen hetkel neli aastat järjest imetanud ning lapseootele jäädes vähenes mingil hetkel märgatavalt piimatootlus. Ega tütar ise midagi ei öelnudki, lihtsalt ise tundsin ühel päeval muutust. Juhuslikult samal ajal leidsin instagramist ühe naise, kes rääkis oma lugu kahest järjestikusest rasedusest ja rinnapiimast sõltuvast lapsest. 

Tema esimene laps ei olnud nõus sööma mitte midagi muud peale rinnapiima. Ta oli proovinud kõike, kuid laps ei olnud millegi muuga lihtsalt nõus. Kui naine uuesti rasedaks jäi, kadus tal hormoonide mõjul piim täielikult. Selle tagajärjel hakkas tema laps aina enam ja enam kaalu kaotama, kuna ei saanud rinnast enam toitaineid. Lõpuks nägi ta välja nagu luu ja nahk ning arstid olid väga mures. Ta nälgis, aga midagi muud sööma polnud nõus. 

Kuidagi jõudis temani info moringa taimest ja selle tõestatud rinnapiima tootlust suurendavast mõjust. Ta tellis kõhklemata selle superfoodi ära ja hakkas seda suurtes kogustes võtma. Ja tal tuli piim tagasi. Nii suures koguses, et laps sai oma kõhu täis ja hakkas jälle kaalus juurde võtma. 

Ta jagab oma lugu ikka uuesti ja uuesti ning ütleb, et see taim päästis ta lapse elu. 

Otse loomulikult tekkis mul kohe suur huvi uurida moringa kohta rohkem. Tuleb välja, et tegu on rasedatele naistele ja eriti imetavatele emadele täiesti hädavajaliku ja esmase taimega.  Miks me sellest midagi kuulnud pole, eriti ajal, mil aina enamatel naistel on probleeme imetamisega ja piima vähesusega? 

Tuleb välja, et mõnedes kultuurides on moringa traditsiooniline lisatoit emadele, just piima külluslikuks tootmiseks ja keha varustamiseks toitainetega. Moringa lehti peetakse maailma kõige toitainerikkamaks toiduks. Kuivatatuna suureneb nende toitaineline kontsentratsioon ja teeb sellest superfood’i. 

Moringa sisaldab 92 toitainet, 46 antioksüdanti, 36 põletikuvastast ainet, 18 amiinohapet, 9 olulist aminohapet.

1 grammis moringa pulbris on:

25x rohkem rauda kui spinatis
15x rohkem kaaliumit kui banaanis
4x rohkem valke kui munas
10x rohkem A-vitamiini kui porgandites
17x rohkem kaltsiumit kui piimas

Moringa kasutegureid tervisele võib jäädagi üles lugema:

 • normaliseerib veresuhkrut
 • langetab vererõhku
 • ravib depressiooni ja stressi
 • annab PALJU energiat
 • puhastab keha
 • eemaldab parasiite
 • tugevdab immuunsüsteemi
 • vähendab kortse, silub nahka, noorendab naha välimust (milline naine ei soovi säravat, puhast nahka ja läikivaid juukseid?)
 • kiirendab juuksekasvu
 • eemaldab kõhukinnisust (milline imeline vahend rasedatele naistele, kellele tihti soovitatakse suurenenud veremahu ja selle tulemusel langenud hemoglobiini tõstmiseks võtta rauatablette, mis tekitavad kõhukinnisust. Moringa mitte ainult ei ravi kõhukinnisust, vaid küllastab ka keha rauaga ning parandab selle imendumist.)
 • ravib ja ennetab põletikke
 • langetab kehakaalu ja kolesterooli, kaitseb südant
 • eemaldab kehast turseid, viib välja liigset vett (jällegi tihe rasedate naiste mure, mille puhul soovitavad arstid vaid ravimeid)
 • ennetab erinevaid vähivorme
 • tõstab libiidot jne.

Hakkasin googeldama, kust leida parimat ja puhast moringat, et seda ise tarbima hakata, kui järgmisel päeval kinkis ema mulle moringa pulbri. Aitäh, kiire manifesteerimine. Mulle väga meeldib selle taime maitse, meenutab veidi matchat ja sarnaselt matchale saab ka moringast teha teed ja lattet.  

Alustasin 1,5 teelusikatäiest päevas ning vähem kui nädal hiljem taastus mu piimatootlus. Ma ei oodanud nii imelist ja kiiret tulemust, aga tõepoolest – toimib!

Kavatsen seda nüüd kindlasti edasi tarbida ning peale sünnitust, kui hakkan tandemimetama, et pakkuda lastele külluslikult toitainerikast piima ning sealjuures ka ise olla rikkalikult vitamiinide-mineraalidega täidetud.

5 kommentaari teemal “Rasedus ja rinnapiim

 1. Ma kasvatab seda puud aias ja lisan salatitesse! Luks värk! Tegelikkuses on see puu, mis saab väga minimaalsetes tingimustes ilusti hakkama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.